Ne stišavaju se reakcije na društvenim mrežama nakon sastanka Milorada Dodika, predsjednika bh. entiteta Republika Srpska s vladikom Jefremom u Banjoj Luci.
U ovom veoma važnom trenutku za Republiku Srpsku uvijek je dobro razgovarati s mitropolitom banjalučkim Jefremom.
Njegova mudrost i duhovna snaga potrebna je srpskom narodu da zajednički nađemo najbolji politički odgovor na nasrtaje na institucije Srpske.
Saglasni smo da mir nema cijenu, ali da je istina najjača. A istina je na našoj strani jer se borimo za naš narod i naše institucije, poručio je Dodik.
Podsjetimo, Sud Bosne i Hercegovine je izrekao presudu predsjedniku bh. entiteta Republika Srpska Miloradu Dodiku i v.d. direktora Službenog glasnika RS-a Milošu Lukiću, koji su optuženi za nepoštovanje odluka visokog predstavnika Christiana Schmidta.
Dodik je proglašen krivim, a Lukić je oslobođen.
Nakon Dodikove objave uslijedili su brojni komentari:
(SB)
(1901)