Nakon razlaza s Kusturicom, Karajlić je zapao u nezavidnu finansijsku situaciju pa se okrenuo pisanju autobiografske knjige ”Fajront u Sarajevu”.
Nekadašnji frontmen benda “Zabranjeno pušenje” Nele Karajlić bio je gost kod Ognjena Amidžića, gdje su pričali o poslu, ali i o privatnom životu.
Oni su dotakli i temu svađe s Emirom Kusturicom, s kojim je ranije bio blizak i s kojim je blisko sarađivao.
– Ne volim o tome da pričam, to je između mene i njega, nismo se pomirili, ali se ne sjećam ni zašto smo se svađali – odgovorio je Karajlić.
Podsjećamo, prošle godine je Emir Kusturica sa svojim bendom No smoking orkestra svirao pred kompletnim državnim vrhom Rusije, a na sceni nije bilo frontmena Neleta Karajlića koga je Kusta izbacio iz orkestra 2014. godine.
Dok je Kusturica s orkestrom svirao u Rusiji, Nele Karajlić je po prvi put tada javno priznao da ne govori s Kusturicom već dvije godine.
– Nas dvojica nismo u kontaktu već odavno. Evo, svim zlonamjernicima mogu reći da posljednjih nekoliko godina nemam kontakata sa Kustom. Ali i pored toga što imamo neke razmirice između nas dvojice te razmirice nemaju veze sa političkim stavovima”
Na optužbe medija, da se namjerno približio poznatom reditelju kako bi u Srbiji mogao da preživi, dr Nele je rekao:
– Ne bih sa ja složio s tom konstatacijom da sam se ušlihtao Kursturici kako bismo sarađivali. Imam ja potpuno drugačije mišljenje o tome ko je prvi skontao šta je pravi biznis. Ja sam bio taj koji je imao ideju oko tog eksporta muzike u svijet koji smo mi kasnije i ostvarili. Naravno, Emirova uloga je nemjerljiva jer je most između strane publike i naše muzike bio njegov film. Ali ja sam bio taj koji je to netremice gurao, naročito u prvim danima No smokinga kad se lomilo da li ćemo biti vikend bend ili ćemo zaorati po svjetskim halama i binama. Naravno, njegov lični PR je bio nevjerovatno jak, ali sam ja ipak vjerovao više u tu priču – rekao je tada Karajlić.
Nakon razlaza s Kusturicom, Karajlić je zapao u nezavidnu finansijsku situaciju pa se okrenuo pisanju autobiografske knjige “Fajront u Sarajevu”. Uprkos snažnoj marketinškoj promociji, knjiga je prodata u skromnom tiražu – jedva da se pokriju troškovi štampe.
(783)