Vera Ristić je bila suvlasnik, ali i direktor kompanija “Eco energo” i “Eco global” i borila se svim silima da bespravno izgradi mini hidroelekrtane i uništi srbijanske rijeke i prirodu.
Kako piše “24sedam”, Vera Ristić, majka Jelene Đoković, supruge najboljeg srbijanskog tenisera Novaka Đokovića, već godinama je na meti pravih ekologa i ljudi koji se bore za očuvanje prirodnih dobara Srbije, a zbog toga što je godinama unazad gradila mini hidroelektrane po Srbiji.
U subotu su širom Srbije održani protesti.
Ulje na vatru narodu dolio je Novak Đokovic svojom podrškom “ekološkom” skupu, koji je zet Vere Ristić koja je bila suvlasnik, ali i direktor kompanija “Eko energo” i vlasnik firme “Eko global” i borila se svim silima da bespravno izgradi mini hidroelekrtane i uništi srbijanske rijeke i prirodu.
Uprkos tome što je offshore kompanija Vere Ristić nastojala da izgradi sve ono protiv čega se danas ekolozi bore, porodična podrška Đokovića nije izostala demonstrantima.
Novak Đoković je otvoreno na društvenim mrežama podržao protest “ekologa” i naišao na hvalospjeve svih opozicionih medija i učesnika protesta. Međutim, na račun Jelenine majke, pa i nje same, na društvenim mrežama se konstantno vodi polemika o poslovima Vere Ristić, koji ni u najmanju ruku nisu naklonjeni ekologiji.
Mišljene građana Srbije masovno se ogleda u komentarima koje ostavljaju Verinoj kćerki, Jeleni Đoković na društvenim mrežama.
“Ima kod nas lijepih vrhova, samo pitaj mamu. Licemjerno je promovisati ljubav, prirodu i zdrav život, a mama ti urniše sve vodotokove Srbije”, “Licemjerčine jedne, mama ti uništi pola Srbije mini hidroelektranama. Plaćajte porez!”, ” Je l’ ste to krenuli da vidite u koju rijeku sledeću da strpate cijev?”, “Samo dođe mama Vera i svu prirodu lijepo uništi #stopMHE”, samo su neki od komentara na društvenim mrežama upućenih Jeleni Đoković.
Naime, offshore preduzeće “Eco-global”, registrovano je za poljoprivrednu proizvodnju, u vlasništvu Vere Ristić, koja je imala samo dva zaposlena i bila registrovana za obavljanje mješovite poljoprivredne proizvodnje, a nakon samo dva mjeseca ova kompanije je promijenila djelatnost u proizvodnju električne energije.
Portal “24sedam” došao je i do saznanja od Elektroprivrede Srbije po kojoj tarifi rade, a o tome nastavljamo dalje istraživanje.
Podsjetimo, Jelena Đoković se prvi put o poslovanju svoje majke oglasila tek 2020. godine i to putem Instagrama, kada joj je jedna žena postavila pitanje “da li će se konačno oglastiti o mini hidroelektranama koje gradi njena mama”.
Jelena je tada odgovorila da je odgovorna samo za sopstvene postupke, te da ne može na druge ljude da utječe svojim primjerom.
Međutim, ona je nastavila sa lažnim promocijama borbe za ekologiju, dok je njena mama nastavila sa svojim poslovima i uništavanjem iste.
Pitanje koje se postavlja, a što muči i građane Srbije, jeste kako je moguće da se neko čija se majka godinama unazad bavi izgradnjom mini hidroelektrana ne razumije u tu materiju, kako je jednom prilikom i sama navela, a razumije se u Rio Tinto i očuvanje ekologije?
(SB)
(45)