Ovo je pitanje često tema raznih teorija zavjere, od kojih neke graniče sa zdravim razumom, ali depopulacija planete jeste plan elita koji se provodi čak i kroz međunarodne organizacije poput Ujedinjenih naroda. Ovdje nećemo spominjati razne hipoteze za koje nema nikakvih dokaza, niti ih se može argumentirati, iako upravo takvi napisi podižu čitanost pojedinih portala i publikacija.
Podsjetimo što je svojevremeno rekao Henry Kissinger, koji misli da smo svi mi Treći svijet, ne samo nerazvijene ili zemlje u razvoju.
“Depopulacija bi morala biti prva na listi prioriteta američke vanjske politike prema zemaljama Trećeg svijeta”, rekao je Henry Kissinger.
Ne prođe niti dan da nas se ne podsjeti kako smo „beskorisne izjelice“ koje su dobile privremeno pravo postojanja na ovom svijetu, kao poklon od strane velikodušne elite. Tako naša egzistencija počiva na ideji da svi mi, kao takvi, nemamo prava, a samim tim nemamo prava ni išta očekivati. Tako nemamo pravo niti na resurse ovog planeta. Na vodu, hranu i ostalo polaže pravo isključivo već spomenuta elita.
UMIROVLJENICI SU GLOBALNI PROBLEM I PREVELIKI TERET ZA “MEĐUNARODNU ZAJEDNICU“
Umirovljenici postaju globalni problem i predstavljaju preveliki teret za „međunarodnu zajednicu“. U tom svjetlu, „međunarodna zajednica“ djeluje tako da starijoj i neproduktivnoj populaciji oteža opstanak.
Spomenimo samo tri elementa:
- Smanjenje mirovina
- Korporacije ne uplaćuju dovoljno u mirovinske fondove za zaposlenike
- Mladi ljudi si ne mogu priuštiti štednju za starije dane, jer životni troškovi nezaustavljivo rastu, a plaće ne slijede taj rast.
Umanjeni proračuni na državnoj razini pridonose krizi, kako u Europi, tako i u Sjedinjenim Državama, tako da se u nedostatku sredstava poseže u mirovinske fondove i kratkoročno krpaju financijske rupe. Tako se novcem iz tih fondova financiraju razni vladini programi. Uspješni ili ne, to je vrlo upitno.
Nije nepoznanica kako su vlade oduvijek promjenama politike vezane za mirovine kontrolirale i utjecale na kvalitetu života starijih osoba i naprosto određivale kvalitetu života ostarjelog stanovništva.
Prema izvješćima Ujedinjenih naroda, do 2050. će po prvi puta u povijesti biti više osoba starijih od 60 godina, nego tinejdžera.
Help Age International (HAI) je izradio Global Age Watch Index (GAWI) i zajedno sa za Zakladom UN-a za stanovništvo (UNPF) nadgledaju efekte utjecaja starenja populacije na globalnu zajednicu.
Potrebne informacije kao i financiranje ovog izvješća pokrili su UNIDOP, Svjetska zdravstvena organizacija i Svjetska banka.
Studija objedinjuje sljedeće podatke:
- Prihodi
- Zdravlje
- Obrazovanje
- Zapošljavanje
- „Age friendly“ okruženje u zemlji
Zvuči lijepo i humano, no do proturječja dolazi kada se u izvješću zaključuje kako populacija zahvaljujući napretku u medicini živi dulje, ali se odmah okreće percipiranju starijih osoba kao mogućem teretu za sustav zbog rastućih troškova zdravstvene skrbi, te korištenja globalnih resursa.
U izvješću pod nazivom „Globalni trendovi do 2030. – Alternativni svjetovi“, američko Nacionalno obavještajno vijeće kaže kako je, među ostalim čimbenicima koji ubrzavaju „tektonske pomake“, sedam glavnih pitanja širom svijeta, a trendovi su sljedeći:
- rast srednje klase
- pristup novim tehnologijama
- promjenjiva ekonomska moć
- starenje populacije
- urbanizacija
- rast potreba za osnovnim sredstvima-hrana i voda
- energetska ovisnost
Upravljanje resursima postaje dominantan koncept i postavlja se iznad očuvanja dosadašnjih ideala, koji postaju prošlost koje ćemo se nostalgično prisjećati.
TAJ NOVI KONCEPT PODRAZUMIJEVA POSTUPNO PREUZIMANJE VLASTI NAD RESURSIMA, HRANOM, VODOM I ENERGIJOM I USKRAĆIVANJEM ISTIH OPĆOJ POPULACIJI.
Izvješće objavljeno 2012. od strane Centra za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) tvrdi kako je 2011. godina imala rekordno najnižu stopu nataliteta.
Usprkos tome, na skupu UN Earth Summit Rio+20 je program UN-a za okoliš objavio izvješće u kojemu poziva na globalnu provedbu depopulacijske politike.
Kompletan članak pročitajte OVDJE
(197)