RUSIJA POVEĆAVA ARMIJU ZA JOŠ 100.000 VOJNIKA! ZELENSKI: Putin se ne sprema za pregovore nego za nastavak rata!

Ukrajinski predsednik je rekao da je primio izveštaje ukrajinskih obaveštajnih struktura da Rusi formiraju nove divizije i razvijaju nove vojne proizvodne pogone…

 

 

Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski upozorio je na svom zvaničnom sajtu da ruski lider Vladimir Putin povećava brojno stanje ruske vojske i ne sprema se za pregovore, već – za nastavak rata.

 

 

Ukrajinski predsednik je rekao da je primio izveštaje ukrajinskih obaveštajnih struktura da Rusi formiraju nove divizije i razvijaju nove vojne proizvodne pogone, prenosi Ukrinform.

 

 

Zelenski odbio Putinovu ponudu / Bljesak.info | BH Internet magazin

 

 

Prema njegovim rečima ruska saradnja sa Severnom Korejom će nastaviti da se razvija, a zvanična Moskva na ceo region širi moderne ratne tehnologije, posebno tehnologije bespilotnih letelica.

 

 

“Obaveštajni izveštaji potvrđuju da Rusija formira nove divizije i razvija nove vojne proizvodne pogone. Njihova saradnja sa Severnom Korejom nastaviće da se širi. Moskva takođe širi moderne ratne tehnologije u regionu, posebno tehnologije dronova”, rekao je Zelenski.

 

 

Zelenski kaže da ukrajinske snage drže liniju, Rusija tvrdi da napreduje - www.vecernji.ba

 

 

On je dodao da to znači da se Rusija ne sprema za mir, već za nastavak rata i to ne samo sa Ukrajinom.

 

 

“To znači jedno jednostavno – Putin se ne sprema za pregovore, ne za mir, već za nastavak rata – i to ne samo protiv Ukrajine. Oni sada povećavaju svoju vojsku za više od 100.000 vojnika i svi ukrajinski partneri moraju da znaju za to”, istakao je Zelenski i poručio da je neophodno da se definišu moguće kontramere i da svaka zemlja u Evropi ojača svoju odbranu.

 

 

Zelenski se iznenada pojavio kod Bahmuta. Ukrajinska vojska: Uskoro ulazimo na Krim - Index.hr

 

 

Ukrajinski predsednik je ranije u intervjuu Rojtersu izjavio da mogući sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina i predsednika SAD Donalda Trampa neće dovesti do kraja rata.

 

 

Zelenski je naglasio da bi prekid vatre bez deokupacije osvojenih teritorija omogućio Rusiji da zaradi bilione dolara od ukrajinskih prirodnih resursa i da Rusija koristi ta sredstva za nadogradnju svoje vojne moći.

 

 

Putin se sprema za nastavak rata" Zelenski u panici upozorava: Rusija povećala broj vojnika za više od 100.000 - Srbija danas

 

(Kurir.rs/Ukrinform)

(4)

RUSIJA POVEĆAVA ARMIJU ZA JOŠ 100.000 VOJNIKA! ZELENSKI: Putin se ne sprema za pregovore nego za nastavak rata!

| Slider, Vijesti |
About The Author
-